دسترسی به فرودگاه بین المللی اصفهان ایمن تر و سریع تر شد

مدیر عامل سازمان عمران شهرداری اصفهان گفت: با تکمیل پل آفتاب، خیابان های تابان و آسمان دسترسی به فرودگاه اصفهان ایمن تر و سریع تر شد.    

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، مجید طرفه تابان با اشاره به تکمیل احداث پل آفتاب در بزرگراه شهید اردستانی و بهره برداری از این پروژه اظهار کرد: این پروژه در محل تقاطع حلقه چهارم حفاظتی با اتوبان فرودگاه قرار دارد.

وی مساحت پل آفتاب را ۲۱۰ هزار مترمربع عنوان و اظهار کرد: ۱۴۵ هزار مترمربع از مساحت پروژه مربوط به اجرای تقاطع غیر همسطح و کندروهای اتوبان و ۶۵ هزار متر مربع مساحت مسیر اتصال تقاطع به بلوار فرزانگان است.

*بیش از ۶۰ هزار تن حجم بتن ‌ریزی، 150 هزار تن آسفالت ریزی 

مدیر عامل سازمان عمران شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه چهار هزار و ۹۰۰ متر مربع پل‌سازی در این پروژه انجام شده است، گفت: همچنین حجم بتن ‌ریزی در پل آفتاب و ادامه بلوار فرزانگان بیش از ۶۰ هزار تن است.

وی با اشاره به شکستن رکورد جدید بارگیری، حمل و خاک‌ ریزی در این پروژه از سوی سازمان عمران شهرداری افزود: خاک ریزی در این طرح بیش از دو میلیون تن بوده است که برای ثبت این رکورد کامیون‌ ها در دو شیفت کاری فعالیت کردند.

طرفه تابان اظهار کرد: در این پروژه 150 هزار تن آسفالت ریزی انجام و بیش از یک میلیون مترمربع سطح آسفالت شده است.

وی با اشاره به مشخصات پل آفتاب و هزینه 591 میلیارد ریالی برای احداث این پروژه تصریح کرد: دهانه وسط به عرض ۳۲ متر و دو دهانه کناری به عرض ۱۹ متر است. همچنین 146 هزار مترمربع فضای سبز در این پروژه اجرا می شود.

مدیر عامل سازمان عمران شهرداری اصفهان ادامه داد: ادامه حلقه حفاظتی بعد از پل آفتاب به شهرستان برخوار می رسد که به همین سبب خیابان های تابان و آسمان با طول 5 کیلومتر و عرض 36 متر به این بخش متصل می شود.

وی با بیان اینکه برای احداث بلوار تابان و آسمان بیش از 81 میلیارد ریال و برای عملیات تکمیل بلوار و اصلاح میدان فرزانگان بیش از 57 میلیارد ریال قرارداد منعقد شد، گفت: در این دو پروژه نیز 18 هزار و 200 متر سطح آسفالت شده است.

طرفه تابان هدف از اجرای این طرح را دسترسی وسایل نقلیه از بلوار فرزانگان به بزرگراه شهید اردستانی، کاهش ترافیک در محور بلوار بعثت و عاشق اصفهانی، افزایش ایمنی، کاهش آلودگی هوا، دسترسی آسان به فرودگاه اصفهان و دسترسی به حلقه حفاظتی عنوان کرد.کد محتوا 30525

برچسب ها